Aknalauad

Standardtootena pakub Eesti Aknakeskus puitlaastplaadist (PLP) ja plastikust (PVC) aknalaudu, kuid kliendi soovi korral on võimalik valmistada aknalaudu ka marmorist, graniidist või täispuidust.

Puitlaastplaadist aknalauad on mõeldud kasutamiseks siseruumides, kuivades tingimustes kus temperatuur on vähemalt 20°C ja suhteline õhuniiskus ei ületa 65%.

 

  • Puitlaastplaadist aknalauad on kaetud 0,6-0,8 mm kõrgsurvelaminaadiga (HPL)
  • Baasplaadina kasutatakse E1 kvaliteediga puitlaastplaati (PLP)
  • Tasakaalustavaks materjaliks on alusplastik (0,4 mm) või fenoolpaber

Selline lahendus annab aknalaudadele kõrge niiskustaluvuse ja kulumiskindluse.
Eriline kõrgendusega esiserv (nokk) on valmistatud niiskuskindlast puitlaastplaadist, mille stabiilsuse tagab kuumliimühendus.

                    

Plastikust aknalauad on mõeldud kasutamiseks kõikides siseruumides, ka eriti niisketes ruumides nagu vannitoad, keldrid, kortermajade trepikojad jms. PVC aknalaud on niiskusele vastupidav, lihtsalt töödeldav ja paigaldatav.

Aknalaudade standardmõõdud

  • Maksimaalne tooriku pikkus: PLP 4050 mm, PVC 6000 mm
  • Maksimaalne tooriku laius: PLP 1200 mm, PVC 600 mm
  • Standardlaiused: 150, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 550, 600 mm

PLP ja PVC aknalaudade eelised

  • KIIRE PAIGALDUS
  • LIHTNE TÖÖDELDA
  • SOODNE HIND
  • VASTUPIDAVUS

Aknalaudade hooldus
Tänu oma tihedale pealispinnale ei vaja erilist hooldust, kuid siiski tuleb aknalaudu regulaarselt puhastada. Selliste määrivate asjade puhul nagu huulepulk, kingapuhastusvahend, põrandapoleerimisvahend, veri, bakteroloogiline reostus, värvid, õlid, lahustid, lakid, liim, kleepuvad ained jms. võib kasutada selliseid orgaanilisi puhastusaineid nagu atsetoon, bensiin, piiritus jne. Kahekomponentsed lakid, kleepuvad ained ja sünteetiline vaik tuleb eemaldada enne nende kuivamist, kuna hilisem puhastamine ei pruugi anda soovitud tulemust!

Sellised ained nagu liimid, lakid, õlid, värvid ja muud orgaanilised ained puhastuvad kergesti atsetooni, piirituse või bensiiniga.

HOIATUS! Regulaarse puhastamise korral mitte kasutada küürimisvahendeid (küürimispulber, igasugused harjad ja muud hõõrumisvahendid või teravad esemed). Samuti tuleks vältida poleerimisvahendeid, läikevahendeid ja vahasid, samuti puhastusvahendeid, mis sisaldavad happeid või happelisi sooli (aminosulfatsiid, hüdrokloriidhape, hõbedapoleerimisvahend).
Jälgige ohutusnõudeid kemikaalide kasutamisel.

Aknalaudade paigaldamine
Paigaldamine toimub montaaživahuga distantsmajakate abil. Paigaldamisel vältida mehhaanilisi lööke otse aknalaua pinnale. Vuugid täidetakse hiljem silikooniga, et vältida niiskuse sattumist puitlaastplaadi pinnale. Paigaldamine on keelatud niiskust sisaldavate materjalidega (nt. krohvisegu). Aknalaua pinnale sattunud vesi tuleb koheselt eemaldada.